Kim jestem?

KIM JESTEM?

Jestem zakochanym w swojej pracy HRowcem, już z ponad 25 letnim doświadczeniem w pracy w biznesie. Jestem też zakręcona na punkcie modelu HR Biznes Partnerstwa, który od 16 lat propaguję, promuję i wdrażam w Polsce i w Europie, w ramach swojej firmy WNCL. Razem ze swoim zespołem realizuję projekty w unikalnej na polskim rynku formule dyrektora personalnego na godziny, dla firm różnych wielkości i branż, między innymi farmaceutycznej, medycznej, finansowej, mediowej, e-commerce, technologicznej, FMCG, przemysłowej, a także organizacji państwowych, samorządowych i NGO.

Swoją pracę w biznesie zaczynałam jako head hunter (w firmie Ward Howell) i trener (w skandynawskiej firmie szkoleniowej Mercuri International).  Przez blisko dziesięć lat byłam szefem HR i członkiem zespołu zarządzającego w dużych, międzynarodowych korporacjach branży FMCG i farmaceutycznej (RJ Reynolds Tobacco/Japan Tobacco, Aventis Pharma, Gillette/P&G), gdzie projektowałam i wdrażałam wszystkie kluczowe procesy zarządzania ludźmi, w oparciu o strategię biznesową, a także filozofię lean management. Przeszłam przez trzy fuzje, biorąc aktywnie udział w projektowaniu i wprowadzaniu procesów integracyjnych i komunikacyjnych. Przeprowadzałam także wiele projektów reorganizacji i  restrukturyzacji.

Jestem również certyfikowany facylitatorem i trenerem Instytutu Master Trainer we Francji i mam ogromne doświadczenia w prowadzeniu warsztatów, sesji strategicznych oraz procesów doskonalenia zespołów zarządzających. Od wielu lat jestem również mentorem (ostatnio certyfikowanym) wielu przedsiębiorców, liderów i HR-owców, również w ramach działań pro bono w Fundacji Liderek Biznesu.

Miałam zaszczyt uczestniczyć w pierwszym konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez Fundację „Sukces Pisany Szminką”, Radio Pin i BRE Bank, w którym zostałam uhonorowana Wyróżnieniem Specjalnym.

Jestem wrocławianką i tam właśnie studiowałam na Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego. Obecnie mieszkam w Warszawie. Mam dwoje cudownych, dorosłych dzieci Martynę i Filipa.

Jestem też zapaloną podróżniczką, zakochaną w Nepalu i Bhutanie, gdzie jeżdżę regularnie, odwiedzając swojego nauczyciela duchowego. Wyrażanie swoich myśli poprzez słowa jest dla mnie ogromną przyjemnością, dlatego piszę wiersze a także jestem w trakcie kolejnego projektu książkowego. W moim domu od zawsze są psy. Towarzyszą mi niezmiennie od dzieciństwa. Uwielbiam rozwijać się, wychodzić poza swoją strefę komfortu, zaskakiwać siebie i innych, porywać się z motyką na słońce, uczyć się śpiewu, spędzać czas w gronie swoich przyjaciół, wspierać innych w rozwoju i pomagać, także poprzez działalność charytatywną.

Moje życiowe motto to: Everything happens for the best  [ang. wszystko dzieje się najlepiej jak ma się dziać].

© Iwona Wencel 2021
Projekt i wykonanie: CandyWeb